Skip to main content
Yaşıyoruz Çok Şükür, Der Gibi…

Yaşıyoruz Çok Şükür, Der Gibi…

Sosyal medyaya girdim, zaman akışı şöyle;

*27 yaşında gencecik, dünyalar güzeli bir meslektaşım, hayatına son vermiş. Yorumları okuyayım dedim. Haberden daha dehşet.

*Daha yeni o küçücük çocuğa ağladık, nefes alan her insan olarak hem de. Aylan’ın babası, tekneyi kullanan ve insan ticareti yapan kişiymiş iddiası. (doğruysa da değilse de iftirası dehşet)

*Bir doktor arkadaşım, Atatürk dövmesini öğretmeni bırakmakla tehdit ettiği için sildirmeye gelen bir genci anlatmış. *Kudüs’de semavi dinlerin en önemli buluşma yerinde; o dinlerden birinin kutsal günlerinde, diğer dinin ibadethanesinde ibadete izin verilmeyince silahlı çatışma çıkmış. *Bir ilçemizde daha sokağa çıkma yasağı başlamış.

*Devlet büyüğümüz Tuğçe Kazaz Anadolu Ajansı’na demeç vermiş.

*Kabede vinç düşmüş. Yüzün üzerinde hacı adayı kaybedilmiş. Tek bir müslüman mülteciyi almayan kral, yaralıları ziyaret ediyor. Hemen annemi arıyorum. “Biz iyiyiz kızım, biz oteldeydik merak etme” diyor. Ağabeyimi arayışım geliyor aklıma şehitleri duyunca. Ve onun da “biz iyiyiz kardeşim, merak etme” deyişi…

“Yaşıyoruz çok şükür, der gibi” diyor ya hani Nazım… Çok şükür…

Kapattım, tv yi açtım. ROK çıktı karşıma, her zamanki üslubuyla hararetli bir şeyler anlatıyordu. Son durumla ilgili herhalde, dinleyeyim dedim. Futbol programıymış. Konu; Şenol Güneş’in pantolon rengiydi.

Ben artık kaldıramıyorum. Nefes alıyor olmaktan ve insan olmaktan utandığım için mi bilmiyorum. Göğsüm daralıyor, nefes alamıyorum, uyuyamıyorum, devamlı ağlıyorum, çarpıntı hissediyorum. Ben artık bu yalan dünyayı kaldıramıyor ve burada kalmak istemiyorum.

Related Posts

Cesaret

Canım kardeşlerim, sizlerden "Banu abla..." diye başlayan çok güzel mesajlar alıyorum. (Teyzeye geçmeyin de aman...

Moon Lıght … 3

Moon light Vol.3... Astroloji de bana belki de tek mantıklı gelen kısımdır; Ay'ın halleri... Sebebi...

Kaşe Basmak

Geleceğin doktorları... Önce en zor olanını öğreterek başlıyorum meleklerime... KAŞE basmak... Öyle sandığınız gibi kolay...

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.