Skip to main content
Op. Dr. Banu ÇİFTÇİ’ye Sorun

Op. Dr. Banu ÇİFTÇİ’ye Sorun

Orgasm gebe kalma şansımı arttırır mı?

Cinsel ilişkide erkek boşaldıktan sonra, kadının orgasm olmasının gebelik şansını arttırdığı yönünde bazı görüşler vardır. Orgasm sırasındaki kasılmaların, sperm hareketini arttırdığı düşüncesine dayanır.

Bunun bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış bir doğruluğu yoktur. Kadın orgasmının gebe kalmak açısından gerekliliği de yoktur. Bir diğer ilginç nokta da sex olmaksızın, kadında yumurtlama döneminde zaten bu tarz rahim kasılmalarının kendiliğinden oluşuyor olmasıdır.

Gebe kalma olasığınızı arttıran bilimsel olarak kanıtlanmış, tek ve en önemli faktör, uygun zamanda yani yumurtlama zamanınızı hesaplayarak, ilişkiye girmektir.

2 Comments

  1. Sinem

    2 haftalık hamileyim orgazm olmak bu süreçte döllenmekte olan bebeğimi etkiler mi ayrıcada arada adet sancısına benzer ağrılarım oluyo arada sırada bu arada 26 ekimde aşılamam oldu

  2. Sude karadul

    Doktor hanım merhabalar. Sizi çok severek takip ediyorum. Çok tedirgin olduğum ve çekindiğim bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Ben erkek arkadaşımla anal yoldan birliktelik yaşadım ve (anal halinde) boşaldı. Fakat ayağa kalktığımda spermlerin dışarı çıktığını aktığını gördüm ayrıca reglime 15 gün var. Bu şekilde spermler vajinaya gelmiş olabilir mi? Hamile kalma ihtimalim var mı? Lütfen yardımcı olun.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.