Skip to main content
Ömrümün En Güzel Fotoğrafı

Ömrümün En Güzel Fotoğrafı

Size pazar sabahı gazete eki tadında, güzellik ve bakım sırlarımdan birini veriyorum şimdi. Aldınız mı kalem kağıdı elinize? (annem hep öyle yapardı :)) Bugünkü güzellik reçetem saç bakımıyla ilgili: “Eğer saçların güzel olsun istiyorsan,

Bırak çocuklar ellerini geçirsin saçlarından.”

Taa buralara gelmene gerek yok, git bir Suriyeli mülteci çocuğu ya da komşunun yetim çocuğunu ziyaret et bugün. Oyna onlarla, bırak dokunsunlar sana. Ama öyle burnunu kapatıp, maske takıp, sonra da yüz tane kolonyalı mendille her tarafını silmek yok. Hele de onların gözü önünde asla. İlla sileceksen, onlar görmeden, uzaklaşınca yap. Biri seninle tokalaşıp, elini kolanyalı mendille silse, sen ne hissederdin?

Bana hep soruyorlar “Hiç mi hastalık bulaşmasından korkmuyorsun, dikkat et kendine” diye… Evet, Korkmuyorum, çünkü en fazla daha önce karşılaşmadığım bir virus ya da başka bir mikroorganizma beni enfekte edebilir (bu da istatistiksel olarak bir miktar risk artışı demek) o da zaten her yerde var. Niye kendimi bu huzurdan, bu zevkten mahrum bırakayım ki? Aşıları olup gittiğimiz için vücudumuza çok yabancı mikroplara karşı da baştan korunmuş oluyoruz. Keşke modern yaşamımızdaki bizi enfekte eden mikroplara, ruhumuzu hasta eden kan emicilere, enerji emicilere, kötü bakan, kötü gören, güzel olamayan insanlara karşı da aşılarımız olabilse. Sıtmanın size verdiği zarar, onların ruhunuza verdikleri zararın binde biri olamaz inanın. Varsın, sıtma olayım, 3-5 gün yatarım, geçer… Daha gür, daha dolgun, ipek gibi saçlarla, daha doygun, daha kendine yaklaşabilmiş, daha tatminkar ve tevekküllü bir ruha sahip olmak var günün sonunda… Buyrun siz de tercihinizi yapın; ben yaptım ve ömrümün en güzel fotoğrafına sahip oldum.

Related Posts

Küçük Kara Balık

İnsanın Anlam Arayışı

Hangi Dinamikler !?

Lütfen artık kimse bana: "Banu senin bilmediğin çok farklı dinamikler var. Hiç bir şey göründüğü...

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.