Skip to main content
Melek Parmakları…

Melek Parmakları…

Melek Parmakları… Melek bekleyen sevgili anne adayları; bana mesajla sorduğunuz sorulara yanıt olması için sizlerle kendi anne adaylarıma yönelttiğim sözleri paylaşmak istiyorum.
Meleğinizin sağlığı hakkında elinizden geleni yapmaya çalışıyorsunuz. Bazen olası riskler doktorunuz tarafından size anlatıldığında gerek iletişim problemleri gerek muayene süreleri ve sistemin getirdiği fiziksel koşullar nedeniyle detaylı bilgi alamıyorsunuz. Ya da sorularınızı yöneltemediğiniz için Google’a ya da doğum yapmış birine (bulmak çok zor değil 🙂 başvuruyorsunuz haklı olarak. O zaman da kafanız daha da karışıyor ve endişeye kapılıyorsunuz. Özellikle “kadının kadına yaptığını kimse kimseye yapmıyor” gerçeği burada da devreye giriyor ve neredeyse tüm kadınlar size en zorlu, en kötü doğum hikayelerini anlatıyor.
Gerekli araştırmalarınızı tabii ki yapın ama unutmayın ki belki yeterli bilgi alamamış ya da doktorunuzla iletişim kuramamış olabilirsiniz ama tıbbi önlemler zamanında alınıyor ve gereken yapılıyordur. Hiç bir doktor hastasına zarar vermek için bu uzun ve zorlu yola çıkmaz. Bunu görmek için benim takipçi çekirgelerimin daha ortaokuldan bile ne kadar hevesli olduklarına bakmanız yeterli…
Demem o ki; Doktorunuz sizin ve gelecek meleğiniz için zaten en iyisini planlıyor ve uyguluyordur. Siz bırakın Google araştırmalarınızı ya da doğum videoları izlemeyi de kendi meleğinizin bu fotoğraftaki minnak parmaklarına odaklanın ???
Sizi bekleyen mucizenin sevincini 9 ayı kendinize zehrederek mahvetmeyin. O doktorunuzun işi, sizin değil… Üstüne eklenen kocaman da bir adı üstünde “yaradan” faktörü var… Herkes (siz, yakınlarınız, doktorunuz) elinden geleni yaptıktan sonrası O’na kalıyor ki buna da “tevekkül” deniyor… Allah meleklerinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah… ????

Related Posts

Hastanıza dokunun

Hasta uyumaya hazırlanırken selfiesi... ???Bu da bugünün dersi olsun, doktor adayı çekirgelerim; Hastanıza dokunun, muayene...

Sevgili kardeşlerim…

Ve sizler beni "abla" olarak gören ??? sevgili kardeşlerim;Üniversite sınavı öncesi meslek seçiminize dair kararlar...

Öyle Bir Meslek Ki …

Canım çekirgelerim... Bir gün önce ameliyat ettiğim hastamın ertesi gün visitte, "iyi misin?" soruma cevap...

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.