Skip to main content
Maceralı Mucize :)

Maceralı Mucize :)

💞
Fotoğrafta gördüğünüz bir gebelik testi sonucu ve pozitif.
Hastalarım da bana benziyor herhalde ki bir sabah bana böyle yolladı gebelik testi sonucunu.
Antalya’da sahilden şu şiirle beraber…
“Senin bir havan var,beni asıl saran o!
Onunla daha bir değere biniyor soluk almak.
Sabahları, acıktığı için haklı.
Gününü kazanıp kurtardı diye; “GÜZEL”!

Birçok çiçek adları gibi güzel.
En tanınmış kırmızılarla açar;
bütün kara parçalarında…
Afrika dahil♡”

Bir gün instagramda keşfetime düşmüşüm Anıl’ın. İlgisini çekmiş, profilime göz gezdirmiş ve beni takibe başlamış. Doğum ve bebek fotoğraflarım onu o kadar ümitlendirmiş ki yıllardır imkansız denilen bir yola çıkmaya karar vermiş.
Antalya’da oturuyor. Eşinde sperm yok; buna azospermi deriz. Tüp bebek öncesi TESE denilen bir ameliyatla sperm elde etmeye çalışır ve bulursak tüp bebek yöntemiyle milroenjeksiyon yaparız. Tüp bebek süreci yumurtalıkların uyarılması için ortalama 10 gün karından verilen iğnelerin yapılıp, ultrasonla takip ettiğimiz bir dönem sonrası yumurta toplama işlemiyle devam eder.
Tüp bebek tedavisini 3 boyutlu animasyonla anlattığım video için, 

http://www.drbanuciftci.com/tup-bebek-tedavisi-3-boyutlu-a…/

linke tıklayabilirsiniz.
Anıl’a Antalya’da oturduğu için bu tedavisinin orada yapılıp, yumurta toplama zamanı İstanbul’a gelebileceğini anlattım. O tüm süreci benimle geçirmek istediğini söyledi ve işinden izin alarak, eşiyle İstanbul’a gelip bir otele yerleştiler. Adet gününe göre hesapladık, uçak biletini aldı. Ama bir sürpriz oldu ve erken adet görünce alelacele bileti değiştirip geldi.
1 Ocak tı, pazardı, ilaç tedavisine başlayacağız ama depolarda ilacı bulamıyoruz. Tanıdıklar araya sokarak, depolar açtırıldı ve tedavisine başladık. Maceralı oldu yani. Sonrasında kar kış ama erteleyemezsiniz yürüyerek de olsa muayenehane gidip açtım ve devam ettik. Her şey çok güzeldi. Sonra yumurta toplanacağı gün sabah eşinden işlemle sperm almaya çalıştı dünyalar tatlısı ürolog hocam Prof. Dr. Bülent Alıcı. Ama telefon gelmiyordu. Haberler kötü olmalıydı. Benim Süpermen dediğim daha önce de mucizeler yaratmış Liv hastanesi Tüp bebek bölümünün Embryoloğu Zerrin Ergin aradığında ümitsizdim.
Anıl’a nasıl bu haberi vereceğimi düşünüyordum. Zerrin birkaç saattir süren araması sonunda bir tane sperm bulduğunu biraz daha beklememi söyledi. Çok sevindim bir sperm de olsa yapacaktık. Hastaneye gidene kadar 3 sperm buldu Zerrin ve yumurtaları topladık. Ailecek (Anıl, eşi, Liv Hastanesi Tüp Bebek ekibi) çok sevinmiştik. Sonra ertesi gün 3 ü de döllendi ve 5. güne kadar gitti. 1 tanesini transfer edip diğerlerini dondurduk. O bir tane ne mi oldu? Şu an 9. Haftasında 🐣

Related Posts

Inside Out / Ters Yüz

Original Sin …

Kolektif bilinçaltımıza yerleşmiş ilk suçluluk, ilk pişmanlık, ilk hata, ilk günah... Original sin... 21. yy...

Yeryüzü Doktorları, Doctors Worldwide, Afrika