Skip to main content
İft(ih)ar – 2

İft(ih)ar – 2

İftar vaktimiz yaklaşırken, öncelikle sizlere teşekkür ediyorum. Ramazan başında yaptığım Afrika’ya iftar ve kumanya bağışı duyurumun sonrasında yaptığınız bağışlarla kurulan yetimhanedeki iftar sofralarından kareler var alttaki iki fotoğrafta.
Üstte olan fotoğraflar da 1 ay önce kendi gittiğim Uganda’da yetimhanedeki çocukları ziyaretimizden… Üzerimize tırmandı bu çocuklar; belki dokunabilir, ten teması kurabilirler diye. Yemeklerini bizimle paylaştılar. Bir de hiç anlamadılar onlar bu kadar mutluyken, karınları doymuş, bizle oynarken benim neden ağladığımı. Anlamsızca bakakaldılar sadece…
Evet alttaki fotoğraflar sizin bağışlarınızla, derneğin iftar ve Ramazan kumanyası paketlerinin orada dağıtılması ve oradaki kardeşlerimizin iftarından… Eğer siz de bağış yapmak isterseniz, sevgili Miro orada bizim adımıza organize ediyor yani yardımınız yerine ulaşıyor. Tıpkı su kuyusu gibi sizlerle fotoğraf da paylaşacağıma söz vermiştim ki yerine ulaşabildiğini görün ve paylaşıyorum şu an. “Yerine ulaştığına, ben kefilim” diyebilmek için.
Aşağıdaki linke tıklarsanız ya da intagramda @tumafrikanindostlaridernegi hesabına girerseniz, orada detaylı bilgi bulabilirsiniz. 100 tl ye fotoğraftaki gibi 20 kişilik bir iftar sofrası kurdurabiliyor, 50 tl ye de Ramazan kumanyası gönderip, bir aileye ulaştırabiliyorsunuz.
Aynı sayfada kuyu bağışı için, benim kuyu başında olduğum fotoğrafa tıklarsanız, kuyu bağışı için de katkıda bulunabilirsiniz. Bana özel olarak öğrenci kardeşlerim de katılabilsin diye su kuyusu bağışında alt limit yok. Ne kadar katkıda bulunabilirseniz. Açıklama kısmına “Dr. Banu su kuyusu” yazmayı unutmayın lütfen. 3 kuyu bedeli toplandı, şu an yapımına başlandı. 4. birikiyor. Açılınca onların da fotoğrafını paylaşacağım inşallah
Allah orucumuzu ve tutamayanların fitresini, yardımlarını kabul etsin inşallah???#drbanuciftcinincekirgeleri

#drbanuciftcinincekirgedoktorlari

#drbanuciftcininmelekleri

EN?? While we approaching iftar time, I want to thank you for donations you have made after my announcement in early Ramadan. You can see the iftar photos at the orphanage below. Also the photos you can see above have taken at an orphanage in Uganda, while I was there for a month ago for working as volunteer OB/GYN. Children jumped on us, to have a chance to touch and feel love. They shared their meal with us. And they couldn’t understand why I was crying while they were happy and satiated. They just looked at me to understand this.
If you want to contribute to this project, you can get detailed information from the link below. Please do not hesitate for get in touch with organisation.
I can guarantee that your donations will reach right people where they needed.
I am sharing this photos to prove it. You can make 20 people have iftar by 100₺ fee or you can send a package of food to a needed family by 50₺ fee.
If you click on my photo standing near a waterwell on the home page of website you can donate for building waterwells too. Especially for me there’s no minimum limit for waterwell donation. You can donate any number how much can you afford. But please do not forget to add “Dr. Banu su kuyusu” for explanation. We had complete for 3 waterwells fee, they already started to build. Now 4th one is on the way. I am gonna share their photos too. May Allah accepts our prayers and supports inshallah

http://tadd.org.tr/tr/haberler/tadd-haberler/251-ramazan-ayinda-da-hizmetlerimize-devam-ediyoruz

Related Posts

Vital’in Can Ekibi

Her sabah onların güleryüzüyle asansöre binip, odama çıkıyorum. Asansör beklerken bari sus değil mi, illa...

Copying Beethoven / Beethoven’ı Anlamak

19 Mayıs

MİLLETLERİN KARAKTERİ IRKLARIDIR... Ben TÜRK'üm... Soy ağacım, kaç jenerasyon nerelere dayanıyor bilemiyorum ama ne fark...

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.