Skip to main content
İç(imizdeki) Savaş

İç(imizdeki) Savaş

Bu manzaraların sebebi ne biliyor musunuz, tüm sahraaltı Afrika’da?

İç savaş!!!

Bu fotoğrafı kendim daha 15 gün önce çektim, yüksek teknolojili cep telefonumla…

Dünyanın en büyük elmas, koltan( tüm yüksek teknoloji cep telefonları gibi ürünlerde şart olan bir maden) ve altın madenlerine sahip bir ülkenin çocukları bu halde. Neden?

Kolonileşme sonrası oluşturulmuş, suni etnik gruplar ve kabileler arasında yaratılmış ve yıllardır bitmeyen iç savaş. Sömüren ülkelerden kaçırabildikleri değerli madenleri de aralarındaki iç savaşa silah teminatında kaynak sağlamak için kullanıyorlar. Yiyecek yok ama her tür son teknoloji savaş teçhizatı mevcut.

Ortalama yaşam süresi 52 yaş. Nüfusun % 56 sı 15 yaş altı. Ölümlerin büyük kısmının sebebi, iç savaş.

Allah aşkına herkes aklını başına alsın. Birliğimizi kardeşliğimizi bozmak isteyenlere aradıkları fırsatı, altın tepside sunmayalım. Birbirimizden et-tırnak gibi ayrılamayacağımız kardeşlerimizi olayların sebebi olarak görmeyi aklından geçiren değerli arkadaşlarım; hiç değilse, çocuklarımıza bırakacağımız geleceği düşünelim. Hadi biz kirlettik dünyayı, Onlar için bir şeyler yapalım en azından. Hepimiz kardeşiz ne olur sağduyumuzu kaybetmeyelim.

Terörü ve destekleyenlere karşı ortak hareket etmek zorundayız. İnsani duruşumuz her tür teröre karşı aynı olmak zorunda. Tıpkı depremde enkaz altındakilere politik görüşünü ya da etnik kökenini sorup ona göre yardım etmeyeceğimiz gibi.

Hepimizin gurur kaynağı Nobel ödülünün sevincini bile, etnik köken tartışmalarına kurban etme yanılgısına düşmemek gibi…

Allah ülkemizin yardımcısı olsun. Vefat eden canlarımızı Allah rahmet eylesin, yakınlarının ve hepimizin başı sağ olsun, yaralılar acil şifa bulsun inşallah…

Related Posts

Yetinmeyin…

Kaç Yol Denediniz Şimdiye Kadar?

Evliliğe Çok İnanıyorum

Niye mi evlenmiyorum? Çünkü evliliğe çok İNANIYORUM... Akşam visitimden bir kare... Visit, böyle bir şey......

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.