Skip to main content
E-Bülten

Doğadaki en mucizevi olgulardan biri de, tek hücreli insan embriyosunun ortalama 100 trilyon hücreli erişkine dönüşümü sırasındaki dinamik süreçtir. Sizi bu mucizenin başlangıç serüveni olan gebeliği izlemeye davet ediyoruz. Biz doğmadan çok önce, erişkin hayatımızdaki çoğu vücut ve organ sistemlerimiz çoktan yaşama hazırdır hatta fonksiyon görmeye yani yaşam boyu sürecek olan görevine başlamıştır. Ana rahminde geçen bu süreci döllenmeden doğuma kadar inceleyecek, tüm sistemlere ayrı ayrı genel bir bakış yapıp, başlangıçlarından itibaren takip edeceğiz. Bu süreçte, anne adayının vücudunda meydana gelecek değişimleri de takip ederek, anneye bu eşsiz serüveninde kılavuz olacağız. 

 

İnsan gelişimi bilimin geldiği son nokta itibariyle hala çok karmaşıktır ve bilinmezlerle doludur ve tüm yaşam boyunca devam eden dinamik bir süreçtir. Daha döllenmede başlayan bu hareketlilik, tüm gebelik, doğum, çocukluk, ergenlik, yetişkinlik ve ileri yaşlarda devam edecek.

Çoğu zaman her şey yolunda gitse de, nadiren aksamalar da olasıdır. Her şeyin istediğimiz gibi gitmesine, anneye ve hassas bebeğine dikkatli bir bakım sağlayarak katkıda bulunabiliriz. Aynı zamanda toplumun tüm kesimlerinde bu bilinci artırmak, toplum sağlığı yönünden en önemli başlangıç noktasıdır. 

Tüm bu sebeplerle, sizleri toplum sağlığının ilk basamağı olan anne karnında yaşam yolculuğumuza dahil etmek istedik. Gebelik haftanıza göre, haftalık e-mailler alacaksınız. Ve 40 haftanın sonunda, bebeğinizin doğum serüveninin sonuna, yeni bir yaşamın başlangıcına adım atacağız… 40 hafta sürecek yolculuğumuza hoş geldiniz…