Skip to main content
Çay Var İçerseniz …

Çay Var İçerseniz …

Şunun farkına vardım. Küçük kardeşlerime doktorluğun güzel yanlarını, dürüst, güzel insan olmaya dair naçizane kendi yaşam deneyimlerimi anlatmayı çok seviyorum hatta bunun için ülkenin her bir yanına gidip onlarla seminer adı altında sohbet ediyor, buluşuyor, hasret gideriyor, saf sevgi depolayıp dönüyorum. Benim hiç bir zaman “örnek insan” ya da “örnek olması gereken insan” misyonum olmadı. Olmadı derken, ne ben bu misyonu kendime yükledim, ne layık gördüm ne böyle bir görevim var ne de böyle bir konumum var. Ben hayatını istediği gibi yaşamaya çalışan, hayallerinin çoğuna ulaşabilmiş, hep güzele yoğrulmaya çalışan bir faniyim. Sizlerle de yaşamımdan ve hayata bakışımdan kareler paylaşıyorum. Değil hata yapmamak, 100 senarist bir araya gelse, kurgulayamayacağı kadar güzel hatalarım oldu ve hala devam ediyor.
Takip edilme ya da takipten çıkarma meselesine gelince, çok düşündüm ama inanın bir anlam veremedim, bunun bana ne kazandıracağına da, ne kaybettireceğine de aklım basmadı.

Sadece Aşık Veysel’in sözlerini hatırlattı bana. 

(gitmek isteyenlere sesleniyorum)

Size verebileceğim pek bişey yok aslında;
Çay var içerseniz, ben var severseniz, yol var giderseniz…

Related Posts

Serenade …

Çok hoş bir sürprizle karşılaştım bugün, Süreyya'daki konserde. Bis yaptıklarında çaldıkları eser, Schubert'in "Serenade" ıydı....

İnsanın Anlam Arayışı

Bu kitabı okumanızı öneririm. Elimden bırakamadan, bir solukta okudum. Yazarı olan, Victor Frankl, 2. Dünya...

İft(ih)ar

İftar vaktimiz yaklaşırken, öncelikle sizlere teşekkür ediyorum. 3 gün önce yaptığım Afrika'ya iftar ve kumanya...

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.