Skip to main content
Çay Var İçerseniz …

Çay Var İçerseniz …

Şunun farkına vardım. Küçük kardeşlerime doktorluğun güzel yanlarını, dürüst, güzel insan olmaya dair naçizane kendi yaşam deneyimlerimi anlatmayı çok seviyorum hatta bunun için ülkenin her bir yanına gidip onlarla seminer adı altında sohbet ediyor, buluşuyor, hasret gideriyor, saf sevgi depolayıp dönüyorum. Benim hiç bir zaman “örnek insan” ya da “örnek olması gereken insan” misyonum olmadı. Olmadı derken, ne ben bu misyonu kendime yükledim, ne layık gördüm ne böyle bir görevim var ne de böyle bir konumum var. Ben hayatını istediği gibi yaşamaya çalışan, hayallerinin çoğuna ulaşabilmiş, hep güzele yoğrulmaya çalışan bir faniyim. Sizlerle de yaşamımdan ve hayata bakışımdan kareler paylaşıyorum. Değil hata yapmamak, 100 senarist bir araya gelse, kurgulayamayacağı kadar güzel hatalarım oldu ve hala devam ediyor.
Takip edilme ya da takipten çıkarma meselesine gelince, çok düşündüm ama inanın bir anlam veremedim, bunun bana ne kazandıracağına da, ne kaybettireceğine de aklım basmadı.

Sadece Aşık Veysel’in sözlerini hatırlattı bana. 

(gitmek isteyenlere sesleniyorum)

Size verebileceğim pek bişey yok aslında;
Çay var içerseniz, ben var severseniz, yol var giderseniz…

Related Posts

Bizim Askerlerimiz

O'NLAR HER ZAMAN BİZİM ASKER ABİLERİMİZ... ASKER KIZIYIM BEN DE... Sevgili Ayşenur Yazıcı'nın aşağıdaki yazısını...

An’da Olmak

Güzel bir şeyi duyu organlarımızla algılamamızda bile beyin bizi özden, hissetmekten uzaklaştırıyor. Mesela, bu bebeğe...

Çocuklara …

Dünyayı verelim çocuklara; hiç değilse bir günlüğüne, allı pullu bir balon gibi verelim oynasınlar Oynasınlar,...

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.