Skip to main content
Blog (Hayata Dair)

Related Posts

Güzel Bakalım …

Güzel bakalım ki güzel görebilelim... Tıpkı meleğimle beraber, sizlere baktığımız gibi... Gözümüzdeki bir dizi işlem...

Konuşamamak :)

24 saattir konuşamamanın bana öğrettikleri ?????? Hazır bugün Şeb-i Arus; Mesnevi'den devam edebiliriz. Mesnevi "dinle"...

Open Mind

Her zaman olaylara çok yönlü bakmak ve "open mind" (açık fikirli) olmak gerektiğini düşünüyorum. Aşağıdakiler...

7 Comments

 1. Ayşe

  Kızlık zarı dikimi ile ilgili Bilgi almam mümkün mü acaba ?

 2. Ayşe yavuz

  Kızlık zarı dikimi ile ilgili Bilgi almam mümkün mü acaba ?

 3. yasemin derin

  Dr.hanım öncelikle sizi ınstagramdan takip ediyorum ve takdir ediyorum.Hemcinslerimize örnek olması konusunda gururla izliyorum.ben 39 yaşındayım ve 2 doğum yaptım.fakat uterusta myomlarım var patates cuvalı şeklinde çok değişik yerlerde yerleşmiş.bu yüzden regli dönemim çok sancılı ve pıhtılı oluyor.kasılmalar gerçekten beni hırpalayacak kadar şiddetli oluyor.
  ben bir süredir regli döneminin 10 gün öncesi prozac kullanmaya başladım.daha az sancı çekiyorum ve duygusal olarakta daha kolay geçiriyorum.10 gün içip bırakıyorum.sizce bu uygulamanın zararrı var mıdır?çok teşekkürler.

 4. Ayşe

  Merhaba,

  İlk defa başıma gelen bir durumu size danışmak istedim. 39 yaşındayım ve 1,5 sene evliyim. Dönemlerimde şimdiye kadar (sadece 1 ve ya 2 gün erken (ve ya geç) olma gibi) anormallik görmedim. Genelde dönemlerim çok sancılı geçer ve senede en az iki dönem vardır ki kendimi yerden yere atarım. Her neyse, bu ay dönemime 5 gün kala dönemim başladı 5 Nisanda ve normal değil. Kara bir leke olarak belirtiler oldu ve hiç bir zaman bu üç gün içeresinde normal kanama başlamadı. Her lavabo ziyaretimde, idrar sonrası 2-3 koyu renkte damla başka değil, (smir falan yok) hatta öyle az ki gün içeresinde hiç gelmiyor ve bunun için normal günlük hijyenik ince pedimi kullanıyorum. Bu belirtiler normalde dönemimden sonra belirirken şimdi beş gün öncesinden belirdi. Ne karın ağrısı ne pelvik ağrılar ne sıcak basmaları ne gaz sıkıştırmaları ne de diğer belirtiler var, sadece göğüs hassasiyeti var. Bu gün ise yavaş yavaş karın altı bölgemde hafiften alttan alttan bir huzursuzluk yaratan arka planda hissettiğim bir karın ağrısı hissediyorum. Aslında tam karın ağırsıda değil. Bu durum normal mi?

  Sevgiler,

 5. Sümeyye

  Merhaba doktor hanim. Ben 1.5 senelik evliyim . Poliakist överim var. Öncesinde de biliyordum fakat doktorum söylediydiniz gibi bir ilaç yada tedavi başlamadı. Bebek sahibi olamıyorum. Doktorum tüp bebek önerdi yumurtam ilaçla buyuyor fakat çatlamıyor . Adetin 3 günü başlayıp 5 gün 2×1 devam eden ilaç aldım Koldan iğne kullandım.. 3 kez ayni şekilde tedavi gördüm fakat yumurtam yine çatlamadı. Sizcede tüp bebek mi yaptirmam lazim. Şimdiden teşekkür ederim . Ordu ünyeden yaziyorum cevap verirseniz çok sevinirim .

 6. Merve g

  Kordon kanı bağışı ne İçin gereklidir?
  Hangi hastalıkta kullanılır?
  Kendi çocuğumda olup olmayacağı ne zaman belli olur?

 7. gLoRiOuS pRoSpEkTüS

  Sevgili Blogger !

  Buralar benim için büyük ve mükemmel bir sürpriz oldu.Her yer yayla gibi çok mutluyum! “Tak diye üstü kapalı kalbimden geçiriyorum, şak diye gerçekleştiriyorsunuz” dönemin Tansu ve Doğan’ı gibiyiz 🙂 (şaka!) Blogun günden güne daha zengin bir içeriğe bürünmesi şahane.Başta ben, tüm okuyucularınızın blogunuza yorumlarıyla katkı yapabilmelerine imkan vermeniz harika olmuş.Yazdığınız tüm konularla ilgili daha ayrıntılı bilgilere ve fikirlere ulaşmak mümkün olurken, bence bu sayede içerik çok daha zenginleşmiş, ayrıca okurunuzun tepkilerini gözlemleyebileceksiniz.Neşteriniz parlak,kaleminiz sipsivri kalsın! Hep!

  Teşekkürler gari !

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.